PROFILAXCEL
Indikace
- prevence rozvoje hormonálně závislých novotvarů (s positivními estrogenovými receptory)
- disbalance mléčné žlázy a prostaty
- podpora organismu po odstranění nádoru
PROFILAXCEL
Profilaxcel je doplněk krmiva na bázi Omega 5 polynenasycené mastné kyseliny (Punicic acid) a fytosterolů z oleje ze semen granátového jablka, EPA (eikosapentaenové kyseliny) a DHA (dokosahexaenové kyseliny) – mastných kyselin z oleje z mořských řas a α-linoleno- vé a olejové kyseliny – Omega 9 mastných kyselin z lněného oleje. Tento přípravek působí preventivně proti hormonálním dysbalancím v buňkách mléčné žlázy a prostaty u psů a koček.
Rozmanité in vitro zkoušky s buněčnými liniemi karcinomu prsu prokázaly chemopreven- tivní a protirakovinové účinky oleje ze semínek granátového jablka. Tento efekt spočívá v redukci syntézy estrogenů, redukci syntézy PGE 2, interferenci s přenosem signálů sou- visejících s růstem nádoru a v podpoře apoptózy (kontrolovaná buněčná smrt).
Omega 3, EPA, DHA a α-linolenová kyselina a olejová kyselina (Omega 9) jsou blahodár- né pro zdraví a ochranu buněk a omezují syntézu vysoce zánětlivých eikosanoidů, jako je PGE 2, které se podílejí na růstu hormonálně závislých nádorů.
493 Kč
Zboží odesíláme do dvou pracovních dnů od obdržení objednávky.
Denní dávka
Psi: lehčí než 30 kg: 1 kapsle každý druhý den, těžší než 30 kg: 1 kapsle každý den
Kočky: 1 kapsle každý druhý den. (Obsah kapsle může být vmíchán do běžné stravy.)
Léčba
Podle doporučení veterinárního lékaře. Toto je doplněk krmiva a proto může být podáván nepřetržitě bez nežádoucích účinků.
Balení:
krabička 30 měkkých želatinových kapslí v blistrech
Nádory mléčné žlázy u fen
Tumory mléčné žlázy představují u fen nejčastější typ nádorového bujení. Asi 50% těchto nádorů je zhoubných - maligních. Nejobvyklejším místem jejich metastáz jsou mízní uzliny a plíce. Nejčastěji onemocní feny mezi 10-11 rokem. Mezi predisponovaná plemena patří pudl, jezevčík, německý ovčák, kokršpaněl a teriéři.
Výzkumy prokazují, že v rozvoji tumorů mléčné žlázy hrají důležitou roli pohlavní hormony. Jedna studie udává, že z fen kastrovaných před prvním háráním onemocnělo pouze 0,05%, u jedinců kastrovaných mezi prvním a druhým háráním to bylo již 8% a po druhé říji 26%. Na našem pracovišti doporučujeme kastraci fen po prvním hárání, neboť se domníváme, že je to dobrý kompromis mezi prevencí nádorového bujení mléčné žlázy a časem pro vyspění celého organismu, v kterém hrají pohlavní hormony bez pochyby významnou roli.
Vzhled zhoubných i nezhoubných nádorů mléčné žlázy je velmi variabilní. Tumory se mohou vyskytovat jak solitární nebo mnohočetné. Mohou postihovat jeden i více oddílů mléčné žlázy. Mohou být tuhé nebo měkké, volně pohyblivé nebo fixované k okolním tkáním. Rozmanitá je i jejich velikost a rychlost růstu. V žádném případě tedy nelze usuzovat na typ bujení bez histologického vyšetření vzorku tkáně. Při rozhodování o množství vyšetřovaných vzorků je důležitý i fakt, že se poměrně často setkáváme s výskytem několika typů nádorů na jedné mléčné liště. Z výše uvedeného vyplývá, že názory typu „malá bulka nic neznamená“, „necháme vyšetřit jen jednu bulku ze tří“ nejsou na místě.